شرکت گوگل در کنار ارائۀ تصاویر پوششی از سراسر دنیا، امکان دسترسی و مشاهده تصاویر ماهواره‌ای قدیمی موجود از مناطق مختلف را نیز برای کاربران فراهم نموده است. این تصاویر متناسب با سطح بزرگنمایی، از حدود سال 1930 میلادی تا الآن را شامل می‌شوند. برای کشور ایران، قدمت این تصاویر به سال 1984 میلادی می‌رسد.

هرچند کیفیت و رزولوشن تصاویر موجود از سال‌های دورتر، پایین‌تر است ولی در عین حال منبع باارزشی از داده محسوب می‌شود آن هم در برهه‌ای از زمان که دادۀ قابل استناد و محکمه‌پسند دیگری که در بردارندۀ موقعیت منطقه نیز باشد در دسترس نبوده است. از کاربردهای این تصاویر می‌توان برای به کشف تغییرات و نیز بررسی ساخت‌و‌سازهای انجام گرفته در طول سه دهه اخیر اشاره نمود. همچنین این تصاویر مدرک خوبی برای ارائه در دادگاه‌ها و دعاوی حقوقی هستند.

در حال حاضر امکان ارائۀ سفارش و دریافت تصاویر تاریخی برای مناطق مختلف جهان و ایران از طریق سایت GetMage مهیا شده است.

استارتاپ GetMage مفتخر است که علاوه بر تصاویر تاریخی گوگل، امکان سفارش تصاویر قدیمی ماهواره‌ها و هواپیماهای روسی و امریکایی را -برای اولین بار در ایران- برای کاربران ایرانی فراهم نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تصاویر تاریخی ماهواره‌ای و هوایی و سفارش آنها به صفحۀ سفارش تصاویر هوایی و ماهواره‌ای تاریخی مراجعه نمایید.

تصاویر ماهواره‌ای دریاچه شهدای خلیج فارس منطقه 22 تهران از سال 1380 تا 1398

با انتخاب سطح بزرگنمایی مورد نیاز برای تصویر تاریخی گوگل (Google Historical Image) و کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش» در فرم زیر، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو