ایران – شمال غرب

سنجنده مودیس بر روی دو ماهواره Terra و Aqua که توسط ناسا به فضا پرتاب شده‌اند نصب شده و آعاز برداشت داده‌ها را از حدود 20 سال پیش آغاز نموده است. این سنجنده دارای محصولات مختلفی از نظر زمانی بوده و به لحاظ قدرت تفکیک مکانی نیز دارای رزولوشن 250، 500 و 1000 متر است.

محصول MOD13 مودیس، مقادیر شاخص پوشش گیاهی را در قالب پیکسل‌هایی با وضوح مکانی 500 متر ارائه می‌کند. دو نوع لایه پوشش گیاهی وجود دارد. اولی شاخص تفاضلی پوشش گیاهی نرمال‌شده (NDVI) است که به عنوان ادامه‌دهنده NDVI مربوط به ماهواره NOAA است. دومین لایه پوشش گیاهی، شاخص پوشش گیاهی بارزسازی‌شده (EVI) است که حساسیت را برای مناطقی با زیست‌توده بالا بهبود بخشیده است. الگوریتم مورد استفاده برای این محصول، بهترین مقدار قابل دسترس برای هر پیکسل را در یک دوره 16 روزه انتخاب می‌کند. معیارهای به کار رفته عبارتند از ابرهای کم، زاویه دید کوچک و بالاترین مقدار NDVI/EVI.

با کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش»، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو