استان کرمان – بردسیر

مأموریت توپوگرافی راداری شاتل (Shuttle Radar Topography Mission (SRTM)) که توسط شاتل فضایی Endeavour انجام گرفت یک پروژه بین‌المللی از سوی ناسا و آژانس ملی اطلاعات مکانی آمریکا بود تا داده‌های راداری را جمع‌آوری نماید که برای تولید اولین مجموعه جهانی از ارتفاعات زمین مورد استفاده قرار گرفت. رادارهای مورد استفاده، برای این مأموریت توسعه پیدا کرده و بر روی دو مأموریت شاتل Endeavour در سال 1994 میلادی نصب شدند. در این تکنولوژی که مخصوص SRTM بود دو تصویر یا سیگنال راداری که با اختلاف زاویه‌ای خیلی کم اخذ شده بودند باهم مقایسه می‌شدند و از روی این اختلاف، ارتفاع سطح زمین محاسبه می‌گردید. در این مأموریت که 16 روز طول کشید اطلاعات بیش از 80 درصد سطح زمین مابین عرض جغرافیایی 56 درجه جنوبی تا 60 درجه شمالی جمع‌آوری گردید. وضوح مکانی این داده‌ها برابر 1 ثانیه کمانی (حدود 30 متر در استوا) است. اطلاعات ارتفاعی SRTM در سه فرمت DTED، BIL و GeoTIFF در دسترس کاربران قرار دارد. سطح پردازش و قدرت تفکیک مکانی داده‌های ارتفاعی SRTM متناسب با نوع مجموعه‌داده متفاوت است.

به منظور تولید داده‌های ارتفاعی با حفره SRTM، داده‌های ارتفاع از سیگنال‌های راداری باند C که دارای وضوح مکانی حدود 30 متر بودند در آزمایشگاه ناسا مورد پردازش قرار گرفتند. این نسخه از داده‌ها سپس توسط آژانس ملی اطلاعات مکانی ویرایش گردید تا مناطق دارای آب مسطح شده و بهتر مشخص شوند، خطوط ساحلی بهتر تعریف گردند، و چاه‌ها و حفره‌های کوچک حذف شوند. وضوح مکانی داده‌های مربوط به مناطق خارج از آمریکا با استفاده از یک تکنیک نمونه‌برداری به 3 ثانیه کمانی (حدود 90 متر) کاهش داده شدند.

با کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش»، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو