استان فارس – دریاچه بختگان

مأموریت توپوگرافی راداری شاتل (Shuttle Radar Topography Mission (SRTM)) که توسط شاتل فضایی Endeavour انجام گرفت یک پروژه بین‌المللی از سوی ناسا و آژانس ملی اطلاعات مکانی آمریکا بود تا داده‌های راداری را جمع‌آوری نماید که برای تولید اولین مجموعه جهانی از ارتفاعات زمین مورد استفاده قرار گرفت. رادارهای مورد استفاده، برای این مأموریت توسعه پیدا کرده و بر روی دو مأموریت شاتل Endeavour در سال 1994 میلادی نصب شدند. در این تکنولوژی که مخصوص SRTM بود دو تصویر یا سیگنال راداری که با اختلاف زاویه‌ای خیلی کم اخذ شده بودند باهم مقایسه می‌شدند و از روی این اختلاف، ارتفاع سطح زمین محاسبه می‌گردید. در این مأموریت که 16 روز طول کشید اطلاعات بیش از 80 درصد سطح زمین مابین عرض جغرافیایی 56 درجه جنوبی تا 60 درجه شمالی جمع‌آوری گردید. وضوح مکانی این داده‌ها برابر 1 ثانیه کمانی (حدود 30 متر در استوا) است. اطلاعات ارتفاعی SRTM در سه فرمت DTED، BIL و GeoTIFF در دسترس کاربران قرار دارد. سطح پردازش و قدرت تفکیک مکانی داده‌های ارتفاعی SRTM متناسب با نوع مجموعه‌داده متفاوت است.

در داده‌های ارتفاعی بدون حفره SRTM، داده‌های ارتفاعی حاصل پردازش‌های اضافی به منظور پرداختن به مناطقی است که در نسخه قبلی دارای مقدار نمی‌باشند و یا دارای حفره‌های کوچک هستند. حفره‌ها در مناطقی رخ می‌دهند که پردازش اولیه، مشخصات کیفی را برآورده نمی‌کند. از آنجایی که داده‌های SRTM یکی از پرکاربردترین منابع داده‌های ارتفاعی هستند لذا آژانس ملی اطلاعات مکانی با استفاده از الگوریتم‌های واسطه‌یابی و نیز بهره‌گیری از سایر منابع داده‌های ارتفاعی، اقدام به پر نمودن حفره‌ها کرد. قدرت تفکیک مکانی این داده‌ها برای ایالات متحده برابر 1 ثانیه کمانی (حدود 30 متر) و برای پوشش سراسری از جهان برابر 3 ثانیه کمانی (حدود 90 متر) است.

با کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش»، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو