ایران – شمال غرب

رادیومتر پیشرفته فضابرد بازتابی و گسیل گرمایی که به اختصار اَستِر (ASTER) نامیده می‌شود، سنجنده‌ای ژاپنی و یکی از پنج ابزار سنجش‌ازدور نصب شده بر روی ماهواره TERRA است که در سال ۱۹۹۹ توسط ناسا در مدار زمین قرار گرفت. این سنجنده از فوریه ۲۰۰۰ به گردآوری داده‌های سطحی از زمین مشغول است. استر تصاویر ماهواره‌ای از زمین را با قدرت تفکیک بالا و در ۱۴ باند مختلف از طیف الکترومغناطیسی در بازه طیف مرئی تا فروسرخ حرارتی را تهیه می‌کند. قدرت تفکیک تصاویر استر از ۱۵ تا ۹۰ متر است. داده‌های استر در تولید نقشه‌های تفصیلی دمای سطح زمین، تابندگی، انعکاس و ارتفاع از سطح دریا به کار می‌رود.

مدل ارتفاعی رقومی جهانی ASTER به طور مشترک توسط ناسا و وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن توسعه پیدا کرده است. سنجنده ASTER قادر به جمع‌آوری داده‌های استرئو با استفاده از دوربین‌های نزدیک مادون قرمز و نادیر است. از سال 2001، این جفت تصاویر استرئو به منظور تولید مدل ارتفاعی رقومی تکی (60 کیلومتر در 60 کیلومتر) و با دقت ارتفاعی 10 الی 25 متر به کار برده شده‌اند. محصول ASTER GDEM سطح زمین را از 83 درجه جنوبی تا 83 درجه شمالی پوشش داده و شامل 22702 تایل است. این داده‌ها در فرمت GeoTIFF بوده و دارای مختصات جغرافیایی هستند. وضوح مکانی این داده‌ها نیز برابر یک ثانیه کمانی (حدود 30 متر در استوا) می‌باشد.

با کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش»، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو