ایران – بندر انزلی

رادیومتر پیشرفته فضابرد بازتابی و گسیل گرمایی که به اختصار اَستِر (ASTER) نامیده می‌شود، سنجنده‌ای ژاپنی و یکی از پنج ابزار سنجش از دور نصب شده بر روی ماهواره ترا است که در سال ۱۹۹۹ توسط ناسا در مدار زمین قرار گرفت. این سنجنده از فوریه ۲۰۰۰ به گردآوری داده‌های سطحی از زمین مشغول است. استر تصاویر ماهواره‌ای از زمین را با قدرت تفکیک بالا و در ۱۴ باند مختلف از طیف الکترومغناطیسی در بازه طیف مرئی تا فروسرخ حرارتی را تهیه می‌کند. قدرت تفکیک تصاویر استر از ۱۵ تا ۹۰ متر است. داده‌های استر در تولید نقشه‌های تفصیلی دمای سطح زمین، تابندگی، انعکاس و ارتفاع از سطح دریا به کار می‌رود.

نقشه آب‌های جهان ASTER (ASTER Global Water Bodies Database (ASTWBD)) یک پوشش سراسری از آب‌های جهان را که دارای مساحت بزرگتر از 0.2 کیلومترمربع در قدرت تفکیک مکانی یک ثانیه کمانی (حدود 30 متر در استوا) هستند را همراه با اطلاعات ارتفاعی ارائه می‌دهد. محصول ASTWBD توسط شرکت SILC ژاپن و در تعامل با محصول مدل ارتفاعی رقومی جهانی ASTER ایجاد شده است. مدل ارتفاعی رقومی جهانی از روی تصاویر اخذ‌شده بین سال‌های 2000 تا 2013 بدست آمده است و سپس محصول ASTWBD تولید شده است تا مقادیر ارتفاعی سطوح دارای آب را تصحیح کند. به منظور تولید این محصول، مناطق پوشیده شده از آب از مناطق خشکی جدا گردیده و سپس به سه گروه اقیانوس، رودخانه و دریاچه تقسیم شده‌اند. اقیانوس‌ها و دریاچه‌ها دارای مقدار ارتفاعی ثابت و تخت هستند. تأثیرات یخ دریا به طور دستی از روی اقیانوس‌ها برداشته شده است تا خطوط ساحلی در مناطقی با عرض جغرافیایی بالا بهتر مشخص شوند. برای دریاچه‌ها نیز ارتفاع هر دریاچه از روی ارتفاع مناطق اطراف که آن را احاطه کرده‌اند محاسبه شد. ولی چالش اصلی در رودخانه‌ها بود که ارتفاع آن‌ها به طور تدریجی از بالادست تا پایین‌دست کمتر می‌شود لذا بررسی‌های بصری و دیگر روش‌های تشخیص دستی مورد نیاز بود. این داده‌ها در فرمت GeoTIFF بوده و عرض جغرافیایی 83 درجه جنوبی تا 83 درجه شمالی را پوشش می‌دهند.

با کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش»، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو