ایران – دریای عمان

سنجنده مودیس بر روی دو ماهواره Terra و Aqua که توسط ناسا به فضا پرتاب شده‌اند نصب شده و آعاز برداشت داده‌ها را از حدود 20 سال پیش آغاز نموده است. این سنجنده دارای محصولات مختلفی از نظر زمانی بوده و به لحاظ قدرت تفکیک مکانی نیز دارای رزولوشن 250، 500 و 1000 متر است.

محصول MOD44 مودیس یک نقشه جهانی از وضعیت آب‌های سطح زمین را با وضوح مکانی 250 متر در اختیار قرار می‌دهد. این داده‌ها برای سال‌های 2000 تا 2015 میلادی در دسترس هستند. این داده‌ها با استفاده از روش طبقه‌بندی درخت تصمیم‌گیری که بوسیله داده‌های مودیس آموزش داده شده‌ و بوسیله داده‌های نسخه 5 محصول MOD44 مودیس ارزیابی شده‌اند بدست آمده است. همچنین یکسری ماسک‌ها برای حل موضوعات شناخته‌شده مانند سایه زمین، ابری بودن، مناطق دچار آتش‌سوزی و پوشش یخ در اقیانوس‌ها اعمال شده‌اند. پیشرفت اصلی در نسخه 6 نسبت به نسخه‌های قبلی، تولید داده‌های سری‌ زمانی در مقایسه با نمایش ساده ایستا از آب‌ها است با توجه به این نکته که آب‌ها هم به لحاظ اندازه و هم به لحاظ موقعیت در طول زمان تغییر می‌کنند. این داده‌ها با فرمت HDF4 ارائه می‌شوند.

با کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش»، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو