ایران -خلیج فارس

سنجنده مودیس بر روی دو ماهواره Terra و Aqua که توسط ناسا به فضا پرتاب شده‌اند نصب شده و آعاز برداشت داده‌ها را از حدود 20 سال پیش آغاز نموده است. این سنجنده دارای محصولات مختلفی از نظر زمانی بوده و به لحاظ قدرت تفکیک مکانی نیز دارای رزولوشن 250، 500 و 1000 متر است.

شاخص سطح برگ (Leaf Area Index) به عنوان سطح برگ سبز یک‌طرفه به ازای هر واحد زمین در مناطقی با پوشش گیاهی پهن‌برگ و به عنوان نصف کل سطح سوزنی به ازای هر واحد زمین در مناطقی با پوشش گیاهی مخروطی تعریف می‌شود. همچنین FPAR برابر نسبت تابش فعال جذب‌شده به صورت فتوسنتز در بازه 400 تا 700 نانومتر توسط پوشش گیاهی سبز است. از هر دو متغیر برای محاسبه فتوسنتز سطح زمین، تبخیر و تعرق، و تولید اولیه خالص استفاده می‌شود که به نوبه خود برای محاسبه انرژی زمینی، کربن، فرآیندهای چرخه آب، و بیوشیمی پوشش گیاهی به کار می‌رود. این داده‌ها دارای رزولوشن 500 متر هستند که در بازه‌های زمانی 8 روزه بدست می‌آیند.

با کلیک بر روی دکمۀ «ثبت سفارش»، به صفحۀ سفارش اصلی منتقل می‌شوید و می‌توانید با تکمیل آن سفارش خود را ثبت نهایی کنید تا پس از بررسی توسط کارشناسان ما و پرداخت نهایی، محصول خود را بصورت آنلاین دانلود نموده یا بصورت پستی تحویل بگیرید.

بستن منو